Loading..
   < >

   Hp, Asus, Lenovo, Toshiba, MSI ve diğer tüm laptop modelleri ve notebook çeşitleri, en ucuz ve en uygun fiyatları ile Cesur Bilişim raflarında sizlerle.


   Doğru dizüstü bilgisayarla mobil bilgi işlem gücünden yararlanın

   İşiniz, bir masaya bilgisayardan erişmenizi gerektiriyorsa ya da evinizde dolaşmayı ve Internet'e erişmeyi kolaylaştıran bir kişiyseniz, dizüstü bilgisayar sizin için ideal bir cihazdır. Dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda mevcut birçok seçenek vardır ve cihazınızı ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere özelleştirmek için ekran boyutunu, işletim sistemini, işlemciyi ve sabit sürücü boyutunu seçebilirsiniz. Dizüstü Bilgisayarlar, Her Gün Düşük Fiyatlarımızda mevcuttur, hangisini seçerseniz seçin, satın alma işleminizde tasarruf etmenize güvenebilirsiniz.


   Dizüstü Laptop türleri

   Bir dizüstü bilgisayar satın almaya karar verirken, ne tür bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olduğunu ve yenisiyle mi yenilenmiş bir laptop istediğinizi düşünün. İlk dikkate alınması gereken, tipik olarak 11 inç ila 18 inç arasında değişen ekran boyutu. Çeşitli tipler mevcut; hangi platformu istediğinize karar verin, ardından dizüstü bilgisayarın tarzına bakın.


   Apple dizüstü bilgisayarlar MacBook'lar olarak bilinen Apple dizüstü bilgisayarlar, PC dizüstü bilgisayarların çalıştığı şekilde çalışır. Olanaklardan bazıları biraz farklı olabilir, ancak en büyük fark işletim sistemidir. PC dizüstü bilgisayarlar genellikle Windows işletim sistemlerinde çalışır, MacBook'lar ise Apple'ın tescilli işletim sistemlerini kullanır. Ekran boyutu, sabit disk alanı, işlemci hızı ve diğer satış noktaları, hemen hemen tercih ettiğiniz işletim sisteminin görünümüne ve işlevselliğine bağlı olarak PC dizüstü bilgisayarlara benziyor.

   İkisi bir arada dizüstü bilgisayarlar Bu aygıtlar bir modda dizüstü bilgisayar olarak veya ekran klavyeden ayrıldığında veya diğer modda 360 derece geriye eğildiğinde bir tablet olarak çalışabilir. Cihazınızın ilk önce bir dizüstü bilgisayar ve ikinci bir tablet olmasını istiyorsanız, 360 derece dönecek türü seçin; Bir tablet birincil odak noktanızsa, ayrılabilir bir dokunmatik ekranlı cihaz seçin.

   Dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar Dokunmatik ekran özelliğini kullanmak için dizüstü bilgisayarınızın tablet haline gelmesi gerekmez; yerleşik dokunmatik ekran özellikli dizüstü bilgisayarlar var. Bunlar bir klavyeyle de çalışır, bu nedenle emrinizde her iki seçeneğiniz de vardır.

   Ultrabook'lar Bunlar dizüstü bilgisayar giriş seviyesinin sonundaki hafif dizüstü bilgisayarlardır. Genellikle sınırlı pil ömrü ve depolama alanı vardır, ancak diğer dizüstü bilgisayarlar gibi çalışır. Bazen disk sürücüleri gibi ekstra özelliklere sahip değillerdir.

   oyun dizüstü bilgisayarları Oyun dizüstü bilgisayarları, büyük oranda rastgele erişimli belleğe, daha büyük depolama sürücülerine, daha hızlı işlemcilere ve daha güçlü grafik kartlarına sahip olan güçlü dizüstü bilgisayarlar olup, gerektiğinde ihtiyaç duyduğunuz işlem hızları gibi üst düzey bilgi işlem gereksinimlerine uygun olmasını sağlar. video oyunları oynuyorsun.

   Dizüstü bilgisayar aksesuarları

   Dizüstü bilgisayarınızın sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilmek için, ona eklemeyi düşünebileceğiniz bazı aksesuarlar var.


   sabit sürücüler , depolama ve usb flash sürücüler Yeni bir dizüstü bilgisayar için piyasada değilseniz, ancak sabit sürücünüzü veya depolama alanınızı artırmak istiyorsanız, yedek bir dizüstü bilgisayar sabit diski satın almak bir çözümdür. Bunlar, sabit disk alanınızı 500 GB'a kadar 6 TB'a çıkarabilir. Yedek sabit sürücünün cihazınızla uyumlu olduğundan ve gerektiğinde profesyonelce kurulduğundan emin olun. Başka bir seçenek de, dizüstü bilgisayarınıza bir USB bağlantı noktası üzerinden bağlanan ve bu, film, fotoğraf veya müzik olsun, 16 TB'a kadar veri depolayabilmenizi sağlayan taşınabilir bir sabit sürücü seçmektir.

   Piller ve A / C adaptörleri Dizüstü bilgisayarla çalışan herkes , özellikle yaşlandıkça , pillerin içinde her zaman fazla meyve suyu bulunmadığını bilir . İkincil veya yedek bir pil bulundurmak, dizüstü bilgisayarınızı elektrik prizine takmanıza gerek kalmadan çalışmaya devam etmenizi sağlar. Pil gücünüzü daha büyük bir pille de artırabilirsiniz. A / C adaptörleri hem bilgisayarınızı çalıştırmanıza hem de pilinizi aynı anda şarj etmenize olanak sağlar. Markanıza ve dizüstü bilgisayar modelinize uygun bir adaptör satın alın.

   Ses ve video bileşenleri Dizüstü bilgisayarlarda dahili hoparlörler olmasına rağmen , kulaklıklar genellikle daha yüksek kaliteli ses sağlar. Ancak, tercih ederseniz, dizüstü bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz ve son derece verdiği sesi artırabileceğiniz bilgisayar hoparlörleri vardır. Bunlar, PC ses hoparlörlerinden bile daha küçüktür ve dizüstü bilgisayarınızın USB bağlantı noktalarından bağlanır. Dizüstü bilgisayarınızda yerleşik bir web kamerası yoksa, dizüstü bilgisayarınızın ekranına ekleyebileceğiniz bir tane ekleyebilirsiniz.

   Çantalar ve çantalar Dizüstü bilgisayarınızı bir dizüstü bilgisayar çantası, kılıfı veya kılıfı ile kullanılmadığında koruyun. Bunlar, dizüstü bilgisayarınızı nemden ve düşmelerden kaynaklanan zararlardan korumak için tasarlanmıştır. Bazılarında ince profiller bulunurken, diğerlerinde ilave pil, hoparlör ve güç kablosu gibi aksesuarlar için yer vardır.   Dizüstü Bilgisayar Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

   Mobil bilgisayar kullanımı günümüz dünyasında zorunlu hale geldi, öyleyse neden hareket halindeyken bilgisayar desteğiniz için bir tablet veya bir akıllı telefon yerine bir dizüstü bilgisayar seçmelisiniz? Birincisi, dizüstü bilgisayarlarda çoğu insan tarafından bilgisayar işleri için kullanılan bir dokunmatik yüzeyden daha hızlı ve kolay olduğu düşünülen bir klavye bulunur. Dizüstü bilgisayarlar aynı zamanda çoğu model 250 GB’dan başlayarak daha büyük bir depolama kapasitesi sağlar. Bunun ötesinde, bir dizüstü bilgisayarda genellikle eski ortamlara erişmek için ihtiyaç duyduğunuz CD / DVD sürücüsü ve yüksek güçlü, tam özellikli yazılımlar çalıştırabilirsiniz. Ek olarak, birçok dizüstü bilgisayar kablolu veya USB fare gibi çevre birimlerini takmak için USB bağlantı noktaları, bir projektörle veya ayrı monitörlerle kullanım için HDMI bağlantı noktaları , Ethernet bağlantı noktaları, SD bellek kartı yuvaları ve diğer evrensel bağlantı noktaları sunar.


   Sizin İçin En İyi Dizüstü Bilgisayarı Seçmek

   Dizüstü bilgisayar seçiminde ilk adım, onu nasıl kullanacağınızı belirlemektir. E-posta, Web'de gezinmek, faturaları ödemek ve sosyal medyayı kontrol etmek gibi rahat kullanım için, daha hafif ve daha uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar tarafından iyi bir şekilde karşılanacaksınız . Dizüstü bilgisayarınızdan biraz daha fazla isterseniz, film ve müzik akışı ve kaydetme ya da elektronik tablolar ve belge oluşturma gibi görevler için ofis yazılımı kullanma gibi daha fazla sabit disk depolama alanı isteyeceksiniz. Birden fazla sekme ve programla çoklu görev yapmak, fotoğrafları düzenlemek, video üretmek veya video oyunları oynamak için yalnızca büyük ekran boyutu istemeyeceksiniz, hızlı işlemcili bir dizüstü bilgisayar ve çok sayıda rasgele erişim belleği (RAM) isteyeceksiniz.


   Daha Fazla Dizüstü Bilgisayar ile İlgili Hususlar

   Ekran çözünürlüğünü düşünmek isteyeceksiniz - HD'den, internette gezinmek için iyi, oyun veya düzenleme için istediğiniz zengin renk ve görüntüleri oluşturan 4K Ultra HD'ye. Ağırlık da akılda tutulması gereken bir şeydir. Beklediğiniz gibi, daha büyük bir ekran ve daha fazla kapasite daha fazla ağırlığa dönüşüyor. Kolaylaştırılmış seçenekler 3 lb'nin altında başlar, genellikle 6 lb'nin üzerinde olan oyuncular için en iyi kişisel bilgisayar dizüstü bilgisayarıdır.

   Dizüstü bilgisayarın kalbi, işletim sistemi, yazılımı ve donanımı yönetir. En yaygın dizüstü bilgisayar işletim sistemi olan Microsoft Windows'lu bir PC dizüstü bilgisayar arasından seçim yapabilirsiniz; Mac’lere özel Apple Mac OSX’li Apple dizüstü bilgisayarlar veya dizüstü bilgisayarlar; veya kullanımı kolay Google Chrome OS. Depolama için, mekanik sabit disk sürücüleri (HDD) yaygındır, çünkü nispeten ucuzdurlar ve büyük kapasiteye sahiptirler, daha yeni katı hal sürücüleri (SSD) daha hızlıdır, ancak daha az kapasite sunar. Fotoğrafları, müzikleri ve videoları bir bulutta depolayan ve cihaza depolamak yerine Web tabanlı yazılımı kullanan kullanıcılar, daha az depolama alanı kullanabilir. Büyük oyun dosyaları için büyük HDD alanı gerektiren oyuncular değil. Kullanımlarınız daha büyük bir sürücü gerektiriyorsa , dizüstü bilgisayarınıza harici bir SSD eklemeyi düşünebilirsiniz .


   Seveceğiniz Laptop Markaları

   En iyi dizüstü bilgisayarı seçmek, çeşitli markaların üst üste binen özellikleriyle birden fazla seçenek olması nedeniyle kafa karıştırıcı olabilir. Best Buy, kaliteli bileşenler ve en son teknolojiyi sağlamak için güvendiğimiz markalardan dizüstü bilgisayar modelleri sunar. Öyleyse, her zaman bir Dell bilgisayarınız olduğundan, dokunmatik ekranlı Microsoft Surface Book'udenemek veya 500 $ 'ın altındaki dizüstü bilgisayarlar ile sınırlı bir bütçeniz nedeniyle bir Dell dizüstü bilgisayar satın almak isteyip istemediğinize göre , rekabetçi fiyatlar ve ihtiyaçlarınız için mükemmel dizüstü bilgisayarseçeneğini bulma sürecinde size rehberlik edebilir .